fot. archiwum prk24.pl
Obecnie słupszczanie mogą przynosić niezbędne produkty do hali sportowej przy 1 Liceum Ogólnokształcącym. Wkrótce punkt pomocy będzie przeniesiony do budynku przy ul. Kopernika 2.

O powodach zmiany lokalizacji opowiedziała na naszej antenie Urszula Markowska z Fundacji „Lokalsi”, która zajmuje się pomocą uchodźcom: - Przenosimy się do innego budynku ze względów organizacyjnych. W szkole potrzebna jest sala gimnastyczna, nie możemy także zapominać, że punkt odwiedza wiele osób. W związku z tym działalność w tym miejscu stanowi spore utrudnienie dla uczniów, nauczycieli oraz naszych podopiecznych.

- Punkt przy ul. Kopernika będzie dużo mniejszy, dlatego przeorganizujemy naszą pracę. Oczywiście nadal będziemy wydawać ubrania, żywność oraz artykuły chemiczne. Dodatkowo miasto obiecało nam udostępnić w pobliżu magazyn - dodała nasza rozmówczyni. Punkt pomocy uchodźcom będzie działał przy ul. Szarych Szeregów do końca października. Wolontariusze nadal apelują o przynoszenie darów dla obywateli Ukrainy. Szczegółowa lista potrzebnych artykułów znajduje się na ich profilu społecznościowym. Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa