Piłkarska Kotwica Kołobrzeg w zaległym meczu 12. kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi pokonała na własnym boisku Garbarnię Kraków 3:0.

Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Piotr Witasik w 26. minucie oraz Dawid Cempa w 89. i 90. minucie spotkania.

Trener Kotwicy Marcin Płuska był zadowolony, że niedawna - pierwsza w sezonie - porażka jego zespołu nie wpłynęła negatywnie na morale piłkarzy. - Cieszymy się, że pozytywnie odpowiedzieliśmy po przegranej w Elblągu. Przez większość czasu zdecydowanie kontrolowaliśmy mecz. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, tak jak początek drugiej części spotkania. Po 65. minucie oddaliśmy pole Garbarni, ale ostatecznie udało nam się wygrać - podsumował szkoleniowiec biało-niebieskich.

Dzięki tej wygranej Kotwica umocniła się na czele ligowej tabeli, powiększając przewagę nad drugą Polonią Warszawa do 8 punktów.

Następny mecz kołobrzeżanie zagrają również na własnym boisku. W sobotę ich rywalem będzie Górnik Polkowice.