fot. archiwum prk24.pl
Prezes słupskich wodociągów był porannym gościem na antenie Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim opowiedział m.in. o cenach za usługi jego spółki w trakcie kryzysu energetycznego.

- Trudno dzisiaj powiedzieć, jak będą wyglądały ceny za nasze usługi w przyszłym roku. Od kilku lat te stawki są ustalane odgórnie. Robimy wszystko, aby opłaty za wodę oraz odbiór ścieków w Słupsku były najtańsze w Polsce. Stąd inwestycje, dzięki, którym obniżyliśmy naszą energochłonność - powiedział Andrzej Wójtowicz.

Nasz rozmówca zaznaczył, że drożejąca energia wpływa jednak drastycznie na działalność słupskich wodociągów: - Mówimy o olbrzymich podwyżkach za prąd, w naszym przypadku o 12 milionach złotych. Jeżeli nie dostaniemy podczas przetargu korzystnej stawki za energię elektryczną, będę zmuszony wystąpić do regulatora taryf o zwiększenie cen naszych usług. Wystąpiliśmy jednak do premiera o objęcie takich spółek jak nasza, podobną pomocą, jaką dostały samorządy. Na dzień dzisiejszy mogę zapewnić, że nie zapłacimy więcej za wodę i ścieki do końca roku i mam nadzieję, że ewentualne podwyżki w 2023 r. będą minimalne. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Andrzejem Wójtowiczem