fot. Polskie Radio Koszalin/ Jarosław Banaś
Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na rzecz promocji tematyki dobrego słowa w mediach. Wśród tegorocznych laureatów jest Kołobrzeskie Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Kołobrzeskie Stowarzyszenie istnieje od 2007 roku. Propaguje „pracę u podstaw” w dziedzinie ducha i budowania wspólnoty myśli, przekonań i wartości. W dorobku ma organizację ponad stu wydarzeń, między innymi takich jak: Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”, Dni Rotmistrza Pileckiego, misteria papieskie, czy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Katrzyna Pechman, dyrektor artystyczny „Herbertiady” i członkini Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna powiedziała, że kultura jest przestrzenią, która łączy ludzi o różnych poglądach: - Na przestrzeni 15 lat zorganizowaliśmy wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, patriotycznym i religijnym. To m.in. Ogólnopolskie Przeglądy twórczości Zbigniewa Herberta, Przemysława Gintrowskiego, spotkania z rotmistrzem Witoldem Pileckim, i wiele wydarzeń z okazji dnia matki, czy kultury chrześcijańskiej, czy innych. Wiele osób, które nie są ukierunkowane w podobną stronę, chętnie przychodzi na te wydarzenia. Z pewnością kultura łączy. Mały Feniks cieszy nas bardzo, miło że zostaliśmy zauważeni.

Gala wręczenia Nagrody odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent RP Andrzej Duda oraz przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Jarosława Banasia z Katrzyną Pechman.

jb/aj

Katrzyna Pechman, fot. Polskie Radio Koszalin/ Jarosław Banaś

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Banasia z Katrzyną Pechman