fot. BTD/Facebook
Werdykt poznaliśmy w czasie niedzielnej gali, która kończyła tegoroczną edycję Festiwalu Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr.

Jak zaznaczył Tomasz Domagała, znany krytyk teatralny, jeden z jurorów tegorocznych konfrontacji - zwycięski spektakl w reżyserii Olgi Ciężkowskiej porusza ważny społecznie temat niepełnosprawności: - To istotna kwestia, przedstawiona w tym spektaklu za pomocą iluzji, a nie powiedziana wprost. Ale przede wszystkim jest to przedstawienie zrobione artystycznie i kompletne, pełne.

W czasie tegorocznego festiwalu widzowie mieli okazję zobaczyć siedem spektakli przygotowanych przez twórców z całego kraju. Jak podkreślali widzowie, młody polski teatr zmusza do myślenia i zastanowienia się nad własnym postępowaniem: - Jesteśmy pod wrażeniem. Większość przedstawień było trudnych - poruszało ważne kwestie i wymagało myślenia. Teatr młodych jest w dobrej formie.

Jury zdecydowało się w tym roku oprócz nagrody głównej przyznać również wyróżnienie monodramowi Olka Talkowskiego „Rap Magister Feat. Tomasz Kot”.

kch/ar

Posłuchaj

widzowie Tomasz Domagała, krytyk teatralny, jeden z jurorów tegorocznych konfrontacji