Dzisiejsze, coroczne Diecezjalne Spotkanie Młodych odbywa się pod hasłem „Przyjaciele Jezusa”. - Jest to czas modlitwy i wdzięczności za lokalny kościół - mówi ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- W tym roku zaczynamy wspólne spotkanie w Skrzatuszu koncertem TAU. Po występie odbędzie się krótkie nabożeństwo, które ma nas doprowadzić do duchowego ukoronowania Maryi. Następnie planujemy czas dla bliźniego, czas na posiłek i zabawę. Zwieńczeniem spotkania będzie uroczysta eucharystia - przekazał ks. Szumilas.

Zgromadzenie zakończy się około godziny 20. Wyjazdy do Skrzatusza organizowane były w parafiach i szkołach. - W roku jubileuszowym diecezji obecność młodych jest szczególnie istotna - podkreślił duchowny.

- 50 lat istnieje nasza diecezja - budujemy kościół, który ciągle jest młody. Ważne jest, aby spotykać się z ludźmi, którzy też wierzą, by zobaczyć, że mamy wspólne wartości, że jest nas wielu i nie należy wstydzić się wiary, że możemy wspólnie wielbić Boga - zwrócił uwagę ks. Szumilas.

W niedzielę w Skrzatuszu, w samo południe, rozpocznie się diecezjalny odpust. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Pieta Skrzatuska otrzyma nowe korony pobłogosławione przez papieża Franciszka.

Jutrzejsze spotkanie będzie zwieńczeniem obchodów 50-lecia diecezji.

aw/aś

Posłuchaj

ks. Krzysztof Szumilas, cz. 1 ks. Krzysztof Szumilas, cz. 2