fot. archiwum prk24.pl
Saperzy z Dziwnowa zabezpieczyli i wywieźli na poligon drawski dwie bomby, które na kąpielisku w Kołobrzegu znaleźli plażowicze. Na czas akcji wszyscy korzystający z plaży i kąpieliska zostali ewakuowani.

- Są to bomby lotnicze M28 produkcji radzieckiej o wadze ok. 50 kg - przekazał porucznik Łukasz Koziarski, oficer prasowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

To już drugi przypadek odnalezienia niewybuchów na plaży w Kołobrzegu w tym miesiącu. O tym, jak postępować w podobnych sytuacjach tłumaczyła oficer prasowa kołobrzeskiej policji Karolina Seemann.

- Takiego przedmiotu nie powinniśmy przenosić ani dotykać. Najlepiej odsunąć się w bezpieczną odległość i wezwać na miejsce odpowiednie służby. Należy wykręcić numer alarmowy policji lub straży pożarnej, a my wtedy wezwiemy saperów, którzy na miejscu podejmą odpowiednie działania - tłumaczyła oficer prasowa.

Obecnie plaża w Kołobrzegu jest już bezpieczna i dostępna dla plażowiczów.

mw/zn

Posłuchaj

por. Łukasz Koziarski, oficer prasowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu sierż.szt. Karolina Seemann, Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu