fot. Facebook/ZORD Koszalin/ Marek Wójcik
Od poniedziałku egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy, zaplanowane na najbliższe dni, mogą zostać odwołane.

- Część egzaminatorów przebywa na zwolnieniu lekarskim, w związku z czym nie uda nam się przeprowadzić wszystkich planowych egzaminów - poinformował Cezary Tkaczyk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. - Będziemy informować osoby, które mają zaplanowany egzamin w poniedziałek popołudniu, wtorek lub środę, a z powodu niedoboru egzaminatorów zostanie on odwołany - powiedział, dodając, że w ośrodki, by nie dopuścić do powstania długich kolejek, będą pracować także w soboty.

Przypomnijmy, protestujący chcą zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek.

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, który tworzą egzaminatorzy kandydatów na kierowców, spotkali się w czerwcu z wiceszefem resortu infrastruktury Rafałem Weberem oraz przedstawicielami departamentu transportu w ministerstwie. Efektem ich rozmów była decyzja o powołaniu specjalnej grupy roboczej.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy brali oni urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.

PAP/red./zn