fot. Stowarzyszenie produkcji i promocji wydarzeń historycznych "Gniazdo"/Facebook
Rekonstrukcje historyczne pod nazwą „Pętla Czasu” odtworzą atmosferę kurortu z lat '20 i '30 XX wieku. Za nami piątkowy pokaz mody.

O wydarzeniu opowiedział Łukasz Molski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim: - Impreza podzielona jest na dwie części. Pierwszą jest prezentacja starych rowerów z przedstawieniem jak wyglądał ruch turystyczny w latach '20 i '30. Druga, to pokaz mody plażowej. Część imprezy przygotowaliśmy przy Gminnym Ośrodku Kultury, a część przy ulicy Nadbrzeżnej.

Organizatorami są: Gmina Ustronie Morskie, Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim, Stowarzyszenie „Rowery Zabytkowe Zabrze”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz”, Stowarzyszenie produkcji i promocji wydarzeń historycznych „Gniazdo”. - Szukaliśmy sposobu na zagospodarowanie terenu wojskowego. Okazało się, że jest grupa osób, która mogłaby zająć się rekonstrukcją historyczną. Dzięki temu udało nam się stworzyć projekt, który ma przybliżyć ludziom wypoczynek z tat '20 i '30 - dodał Łukasz Molski.

Wstęp na pokazy i wystawy jest darmowy.

Link do wydarzenia (Facebook).

aw/aj


Posłuchaj

Łukasz Molski o współpracy przy wydarzeniu Łukasz Molski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim o programie "Pętli Czasu"