fot. pixabay.com
To jedna z największych młodzieżowych imprez piłkarskich w kraju. W tym roku diecezja koszalińsko-kołobrzeska jest jej gospodarzem. Dwudniowe wydarzenie rozpoczyna się w poniedziałek w Kołobrzegu oraz okolicznych miejscowościach: Budzistowie, Grzybowie, Dźwirzynie i Ustroniu Morskim.

Koordynatorem wydarzenia jest ks. Stanisław Wiechowski: - To jeden z największych takich turniejów kraju. Przyjadą na niego reprezentanci zdecydowanej większości diecezji. Szacujemy, że w finale turnieju weźmie udział półtora tysiąca osób.

Każdy mecz składać się będzie z 2 połów, z których każda trwać będzie od siedmiu do dziesięciu minut. Wszystkie mecze mają być sędziowane są przez sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

- Będzie 114 drużyn w różnych kategoriach wiekowych - 36 drużyn składających się z roczników 2010-2014, 41 zespołów chłopców urodzonych w latach 2006-2009 i 37 ekip - 2001-2005 - dodał duchowny.

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska będzie reprezentowana przez cztery drużyny - dwie z Kołobrzegu, Słupska i Szczecinka. Gala finałowa mistrzostw odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00 w Hali Milenium.

aw/rz

Posłuchaj

ks. Stanisław Wiechowski