fot. prk24
W środę plenerowe studio „Na Dobry Dzień” stanęło w urokliwym Parku Zdrojowym w Połczynie-Zdroju. Nasi reporterzy, Jarosław Rochowicz, Adrian Adamowicz i Aleksandra Śliwińska, rozmawiali z Gośćmi o historii miasta i jego obecnych atrakcjach, które zachwycają turystów.

Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju

Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju mówił, m.in. o działaniach zmierzających do wypromowania Szwajcarii Połczyńskiej. - Zaproponowaliśmy kolegom z pięciu gmin, aby w oparciu o nasz wyjątkowy krajobraz, stworzyć mikroregion i odtworzyć historyczną Szwajcarię Połczyńską - powiedział burmistrz, dodając, że nawet „rdzenni” mieszkańcy Połczyna są często zaskoczeni tym, jak wiele urokliwych miejsc, także tych górzystych, znajduje się w tych okolicach.

Burmistrz mówił także o projektach mających na celu powrót na te tereny tradycji winiarskich oraz o długowieczności mieszkańców Połczyna-Zdroju i okolic.

Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju

Natalia Barszczewska, Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój

40 procent okolic Połczyna-Zdroju to teren leśny. - Żyjemy w dość stresujących czasach, a las to jest takie miejsce, w którym możemy się zrelaksować. Warto nauczyć nasze dzieci korzystać z jego dobrodziejstw - mówiła Natalia Barszczewska z Nadleśnictwa Połczyn-Zdrój. Zaznaczyła jednak, że do tych leśnych wycieczek trzeba się odpowiednio przygotować, sprawdzić prognozy pogody, wybrać odpowiednie ubranie i obuwie, pamiętając m.in. o kleszczach, można też ściągnąć odpowiednie aplikacje, które ułatwią wędrówkę. Dodała, że Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój przystąpiło do akcji „Zanocuj w lesie” i wyznaczyło obszar, na którym można „spać pod chmurką”.

Natalia Barszczewska, rzecznik Nadleśnictwa Połczyn-Zdrój

Pani Ilona i Pan Jerzy z Lubuskiego

Goście z woj. lubuskiego, którzy, jak przyznają, są w Połczynie-Zdroju pierwszy raz, zapowiadają, że na pewno będą wracać do tego miasta. - Jest tu bardzo przyjemnie. Patrzymy na piękny, ukwiecony park, ta zieleń nas zachwyca - powiedzieli pani Ilona i pan Jerzy.

Pani Ilona i Pan Jerzy

Krzysztof Szewczuk, dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju

- To będzie najbardziej klimatyczny festiwal tego lata na Pomorzu Zachodnim - mówił Krzysztof Szewczuk, dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju o „Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2022”, dwudniowej, imprezie, która zgromadzi miłośników dobrego jedzenia, muzyki, sztuki oraz regionalnego piwa. Organizatorzy zapraszają wszystkich do Połczyna, którzy chcą się dobrze bawić od 8 do 10 lipca.

Krzysztof Szewczuk, dyrektor Centrum kultury w Połczynie-Zdroju

Pani Maria, kuracjuszka

- Tutaj jest kilka takich pięknych drzew, których dotychczas nie znałam - powiedziała pani Maria, która przyjechała do sanatorium w Połczynie-Zdroju. - No niestety, to było tylko jedenaście dni i już trzeba wyjechać. Ale z pobytu jestem bardzo zadowolona, z rana pomocne zabiegi a potem spacery po tym parku. Było super - dodała.

Pani Maria

Wojciech Halec, trener, którego podopieczni z MKS Mieszko Połczyn-Zdrój wywalczyli wicemistrzostwo Polski w siatkówce

Czy Połczyn-Zdrój jest sportowym miastem? - Klub biegacza, mnóstwo rowerzystów, warunki do uprawiania takich sportów mamy przecież idealne - powiedział Wojciech Halec. Trener pytany o to, co zdecydowało o sukcesie jego podopiecznych odpowiedział: - Prawdziwe efekty przynosi ciężka praca i poświęcenie chłopców oraz ich rodziców. Docelowo chodzi o to, aby z tych chłopców i innych grających w takich drużynach jak nasza, powstała reprezentacja Polski - stwierdził.

Wojciech Halec, trener MKS Mieszko Połczyn-Zdrój

Pani Magdalena, kuracjuszka z Rzeszowa

fot. prk24

- Spędziliśmy z mężem wspaniały czas. To piękne miejsce, szczególnie dla rowerzystów, sami dojechaliśmy tam, gdzie daliśmy radę - powiedziała pani Magdalena. Pytana, co ją urzekło w Połczynie i jego okolicach bez zastanowienia odpowiada: - Spokój, cisza, niesamowita natura i ten przepiękny, dopieszczony Park zdrojowy.

Pani Magdalena, kuracjuszka

Dorota Kijowska z Centrum Kultury Punktu Informacji Turystycznej i Galeria w Połczynie-Zdroju

fot.prk24

Jeśli przyjedziemy do Połczyna-Zdroju i chcemy szybko dowiedzieć się, jakie miejsca należy koniecznie zobaczyć, warto swoje kroki skierować do miejscowego Punktu Informacji Turystycznej. - Mamy darmowe mapy, przewodniki - wymienia Dorota Kijowska. Miejscem, które poleca wszystkim jest tzw. Szlak zwiniętych torów, którym nawet początkujący rowerzyści bez problemu dojadą do Złocieńca.

Dorota Kijowska, CK/ Punkt Informacji Turystycznej

Iwona Andrzejczak, dyrektorka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Toporzyku

fot. prk24

Ośrodek w Toporzyku powstał w miejscu wygaszonej szkoły podstawowej. - Naszym podopiecznym zapewniamy szeroką pomoc. Otrzymują dużą dawkę terapii, która przynosi nadspodziewane efekty - mówiła Iwona Andrzejczak, dyrektorka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Toporzyku. - Współpracujemy z rodzicami, a dzieci uwielbiają do nas przyjeżdżać. Rozwijają się fantastycznie - dodała. Od września planowane jest otworzenie również oddziału przedszkolnego.

Iwona Andrzejczak, dyrektorka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Toporzyku

Grupa pierwszoklasistów z SP nr 2 w Połczynie-Zdroju

fot. prk24

Nasze plenerowe studio odwiedziły także pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju. - Mamy dziś takie przyśpieszone zakończenie roku szkolnego. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się z dziećmi na lody i na plac zabaw - mówiły opiekunki uczniów. Pierwszoklasiści z ochotą opowiadali o wakacyjnych planach.

uczniowie i nauczycielki SP2