fot. pixabay.com
W kolejnym wydaniu „Wieczornych Spotkań” rozmawialiśmy o pracy Polaków za granicą, a obcokrajowców, w tym uchodźców wojennych z Ukrainy - w naszym kraju i regionie.

Prawie 10-letnie doświadczenie w pracy za granicą, przede wszystkim w Niemczech, ma Agata Strzałka, autorka książki pt. „Jeszcze nie zwariowałam (chyba)”. Jak mówi, książkę napisała m.in. po to, żeby inni mogli uniknąć jej błędów. A popełniła ich na początku sporo, tym bardziej, że pierwszy wyjazd wynikał z desperacji i był raczej nieprzemyślany.

materiał Joanny Lejtan

Szukając pracy za granicą, często zaglądamy do agencji pośrednictwa pracy. Czy warto? Czy rzeczywiście jest to miejsce, w którym mamy szansę znaleźć satysfakcjonującą ofertę pracy? Jak wygląda proces rekrutacji w takiej agencji? O tym opowiedziała Magdalena Czechowska z jednej z koszalińskich agencji zatrudnienia.

materiał Renaty Pacholczyk

Na naszym rynku pracy szczególnie poszukiwani są pracownicy z Ukrainy. To właśnie oni podejmują się sezonowych prac. Uchodźcy, mimo wszystko, nadal borykają się z barierą językową - dla nich prowadzone są kursy języka polskiego. Anna Winnicka spotkała się z uchodźcami oraz z Romanem Biłasem - przewodniczącym Koszalińskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

materiał Anny Winnickiej