fot. pixabay.com
Czy możliwa jest efektywna edukacja dzieci i młodzieży z zespołem Downa? Jakie są metody nauki tych dzieci samodzielnego funkcjonowania? Na m.in. te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w czwartkowych „Wieczornych spotkaniach”

W Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbyła się właśnie na ten temat konferencja zorganizowana przez gdańską Fundację Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Jak podkreślała Małgorzaty Bulczuk z fundacji, najważniejsze w edukacji dzieci z zespołem Downa jest wprowadzenie tzw. modelu edukacji włączającej.

materiał Renaty Pacholczyk

Jak to wygląda w praktyce? Jakie są oczekiwania rodziców dzieci z zespołem Downa i jak pracuje się z takimi dziećmi w przedszkolach?

materiał Renaty Pacholczyk

Jakie spostrzeżenia dotyczące edukacji dzieci z zespołem Downa ma Paulina Bochno, która na co dzień pracuje z niepełnosprawnymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej numer 2 w Koszalinie?

materiał Renaty Pacholczyk

Potrzeba poszukiwania najlepszych, nowatorskich metod edukacji dzieci z zespołem Downa jest ogromna. Tak twierdzi Izabela Stec, przewodnicząca zarządu koszalińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

materiał Renaty Pacholczyk