fot. pixabay.com
Olena Lankovska i Genady Kanayev, altowioliści Opery Kijowskiej, uciekając przed wojną musieli wybierać - instrumenty czy kot? Wzięli kota. Dotarli do Chmielna na Kaszubach. Tu wspólnie z lokalnymi artystami zagrają w najbliższą niedzielę koncert.

Ukraińscy muzycy wystąpią z lokalnymi artystami - chórem Cartusia, chórem Kakofonia, chórami pod batutą Małgorzaty Kuchtyk. Koncert pod hasłem „Chórem dla Ukrainy” rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie.

Wydarzenie to inicjatywa uchodźców, których, jako pierwsza w Chmielnie przyjęła pani Katarzyna Szulc, a obecnie otrzymali oni schronienie w ośrodku Stella Maris w położonych niedaleko Sznurkach. Po koncercie, w Domu Kultury, dla Ukraińców, którzy przyjdą na koncert zaplanowano spotkanie przy kawie, herbacie i czymś słodkim. Osoby, które chcą wesprzeć jego organizację, mogą zadzwonić pod numer 58 684 22 05.

Wstęp na koncert jest wolny. Wydarzenie ma charakter charytatywny, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz walczącej Ukrainy.

jb/ar

Posłuchaj

Z Kijowa dwójka muzyków uciekła z jednym instrumentem i kotem - materiał Jarosława Banasia