fot. Jarosław Ryfun
Niektórzy obywatele Ukrainy mają już za sobą pierwsze rozmowy
kwalifikacyjne. Jedną z nich jest pani Wiktoria z Łucka, która do
Koszalina trafiła tydzień temu.
Pani Wiktoria jest nauczycielką języka angielskiego: - Chciałabym pozostać w zawodzie. Moja córka jest w Polsce od roku. Sprzedaje wypieki gruzińskie, a z zawodu jest prawnikiem. Nie mogę od niej pożyczać lub otrzymywać pieniędzy.
Przepisy, które pozwalałyby wprowadzić uchodźców z Ukrainy na polski rynek pracy, w ciągu najbliższych dni mają wejść w życie. Urzędy pracy, związki pracodawców i firmy aktywnie przygotowują się do przyjęcia nowych pracowników.
- Związek Przedsiębiorców i Pracodawców utworzył ogólnopolski portal pracy dla Ukraińców. Prowadzony jest w językach polskim i ukraińskim. Platforma jest bezpłatna. Uchodźcy znajdą tam wszystkie niezbędne informacje - powiedziała Diana Sienkiewicz, zastępca prezesa Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Link do portalu pracy TUTAJ>>
kc/rz
