fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
Z kolędowym i pastorałkowym repertuarem wystąpiła Magda Steczkowska. W katedrze pojawiło się wielu koszalinian. Wolne były jedynie wybrane miejsca w bocznych nawach.

Wydarzenie było podziękowaniem dla wolontariuszy za ich troskę okazaną podopiecznym oraz darczyńców wpierających funkcjonowanie placówki. Dom Samotnej Matki prowadzą Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej - wśród nich siostra Barbara Wilkowska.

- Uczestniczymy w kawałku życiowej drogi każdej z tych osób. W Domu Samotnej Matki rodzą się dzieci, które dorastają i stawiają w tym miejscu pierwsze kroki. W naszym Domu świętujemy ich urodziny i chrzciny. Są to sytuacje, które sprawiają, że Dom jest wyjątkowy, a życie pokazuje nam, że jest niezwykle potrzebny - daje poczucie bezpieczeństwa - przekazała siostra Barbara Wilkowska.

To wyjątkowe i jedyne takie miejsce na mapie Środkowego Pomorza - podkreślił ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. - W naszym Domu mieszka dwanaście mam z dziećmi. Niedługo będą z nami kolejne pociechy, ponieważ kilka kobiet jest w ciąży. To jest otwarta placówka - nie pytamy o poglądy polityczne, wyznanie czy narodowość - mieszkają u nas mamy z Ukrainy, a nawet z Kolumbii. Dom wszystkim służy swoim miejscem - taka jest nasza misja - podkreślił ks. Tomasz Roda.

Dom Samotnej Matki „Dar życia” w Koszalinie funkcjonuje od czerwca 1991 r. - jako dar miasta dla św. Jana Pawła II. Do tej pory znalazło w nim pomoc ponad 630 matek i mniej więcej tyle samo dzieci. Rocznie przechodzi przez dom ok. 30 kobiet, pod opieką placówki urodziło się 300 dzieci.

aw/aś

Posłuchaj

relacja Arkadiusza Wilmana