fot. Edyta Lubiak
W środę odbyła się nadzwyczajna sesja samorządu powiatowego w tej sprawie. W grudniu ubiegłego roku słupscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą rozszerzenia granic miasta. Chcą je powiększyć o ościenne sołectwa gminy Słupsk.

Radni powiatowi zagłosowali jednogłośnie. - Tak jak większość radnych, jestem przeciwko rozszerzeniu granic miasta. Wszystkie tereny, które są wisienkami na torcie, pielęgnowane przez gminę wiele lat, teraz miasto chciałoby przejąć. To również uzbrojone tereny, na które gmina zaciągała kredyty i liczyła na ich rozwój - powiedział Zdzisław Kołodziejski, radny powiatu słupskiego.

Radni podjęli także uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji w sprawie poszerzenia granic Słupska na terenie całego powiatu. - Granica administracyjna, która ma zostać naruszona nie dotyczy tylko gminy Słupsk, ale również powiatu słupskiego, czyli wszystkich mieszkańców. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie konsultacji na terenie całego powiatu. Mieszkańcy będą mogli oddać głos bezpośrednio w starostwie powiatowym, bądź w urzędach gmin, a pośrednio - przez Pocztę Polską lub drogą internetową - wyjaśnił Paweł Lisowski, starosta Słupski.

Konsultacje rozpoczną się w połowie lutego i potrwają 21 dni.

el/od

Posłuchaj

Paweł Lisowski, starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, radny powiatu słupskiego