fot. pixabay.pl
Pandemia przyczyniła się do pogłębienia u ludzi stresu, a on generuje wiele chorób m.in. anoreksję, depresję, próby samobójcze oraz stany lękowe. Statystyki pokazują, że wskutek pandemii wśród dzieci i młodzieży również zaobserwowano pogorszenie zdrowia psychicznego.

Czy jest możliwa pocovidowa rehabilitacja dla dzieci i młodzieży? O to między innymi zapytaliśmy panią doktor Ewę Przybyłę-Ożóg, specjalistę psychoterapii dzieci i młodzieży, lekarza pediatrę i psychoterapeutę z Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci Młodzieży w Koszalinie.

materiał Beaty Góreckiej

Zapewniona opieka lekarska, pielęgniarska i wsparcie psychologiczne - tak wygląda, ogólnie ujmując, rehabilitacja pocovidowa w szpitalu w Złocieńcu. Trafiają tu pacjenci po przebytej chorobie COVID-19. Świadczenie jest bezpłatne. Z takiej rehabilitacji skorzystał między innymi pan Tomasz, mieszkaniec Koszalina.

materiał Ranaty Pacholczyk

Problem z nastrojem, lęki oraz uporczywa bezsenność - to pierwsze symptomy, na które powinniśmy zwrócić uwagę po przebyciu koronawirusa. Dr Ewa Giza - psychiatra uczula, aby żadnej z tych dolegliwości nie bagatelizować.

materiał Anny Winnickiej

bg/rp/aw/aj