fot. KMP Koszalin archiwum
Funkcjonariusze Policji Powiatowej w Kołobrzegu nałożyli od początku listopada ponad 120 mandatów związanych z niestosowaniem się do panujących obostrzeń. Dotyczy to głównie niezakrywania nosa i ust. Skierowali też sześć wniosków o ukaranie do sądu oraz zastosowali 65 pouczeń.

- Policyjne kontrole zostały wzmożone w całej Polsce, w chwili wzrostu zakażeń koronawirusem - powiedziała st. sierż. Karolina Seemann z kołobrzeskiej policji. - Funkcjonariusze codziennie sprawdzają czy przestrzegane są obostrzenia. Pod szczególnym nadzorem mamy galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy.

Problem niestosowania się do obowiązujących obostrzeń zauważają sami kołobrzeżanie: - Ludzie nie noszą maseczek, a do tego śmieją się z tych, co je mają - mówi jedna z kołobrzeżanek. - Przed chwilą wysiadłem z autobusu, w którym jechała grupa dzieci z basenu, niestety trzy czwarte nie miało zakrytych ust i nosa - dodaje kolejna osoba.

Policyjne kontrole, to jeden elementów walki z epidemią Covid-19, oprócz szczepień czy zasady DDD:

- Mundurowi w dalszym ciągu będą wraz z innymi służbami kontrolować przestrzegania obostrzeń. Mandaty grożące za ich złamanie oscylują od 20 do 500 zł - przypomina st. sierż. Karolina Seemann.

Czwarta fala koronawirusa stała się faktem, natomiast szczyt zachorowań specjaliści zapowiadają na pierwszą połowę grudnia.

ma/kc

Posłuchaj

mieszkańcy st. sierż. Karolina Seemann z kołobrzeskiej policji