fot. UG Ustronie Morskie
Do urzędu wpłynęło zaledwie 20 ankiet, a głosy „za” i „przeciw” utworzeniu straży rozłożyły się po połowie.

Sylwia Halama, zastępca wójta Ustronia Morskiego podkreśliła, że samorząd jest jednak zdeterminowany, aby w miejscowości powstała straż gminna: - Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do jej utworzenia. Jest wiele powodów, z którymi się borykamy, gdzie urząd ma ograniczone pole działania, więc będziemy przekonywać nasz organ uchwałodawczy, że jest to zasadne i ta jednostka powinna powstać. W najbliższym czasie planujemy posiedzenie wspólne wszystkich komisji rady gminy.

W październiku na naszej antenie tak Sylwia Halama argumentowała plany utworzenia straży gminnej: - Zdarzają nam się problemy związane z nieporządkiem na ulicach. Mieszkańcy dzwonią w tej sprawie na policję, ale nie zawsze funkcjonariusze są w stanie im pomóc ze względu na inne zadania. Latem mamy wiele zdarzeń, powstają dzikie wysypiska śmieci, a fotopułapki nie wystarczają.

Koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem dwóch funkcjonariuszy i komendanta szacowane są na około 400 tysięcy złotych rocznie. Siedziba straży ma powstać w budynku należącym do samorządu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

mw/aj

Czytaj więcej

Posłuchaj

Sylwia Halama, zastępca wójta Ustronia Morskiego