Piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin nie sprostały Piotrcovii Piotrków i w meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy przegrały 22:25 (9:11). Młyny Stoisław jak na razie mają w swoim dorobku tylko 5 punktów po jednym zwycięstwie w regulaminowym czasie i jednym po rzutach karnych.

Na początku obu ekipom brakowało skuteczności, po sześciu minutach był remis 2:2. Po chwili przyjezdne się przebudziły, a miejscowe traciły piłkę lub nie trafiały do bramki. Tym sposobem rywalki prowadziły niebawem 5:2 (9. min). Przy stanie 3:7 w 14. minucie koszalińscy szkoleniowcy poprosili o czas. Po powrocie na plac gry nie było dużo lepiej. Co prawda „Biało-zielone” poprawiły nieco grę w obronie, a w bramce nieźle spisywała się Natalia Filończuk, ale wciąż brakowało skuteczności w ataku. Czwarte trafienie na koncie koszalinianek dopiero po dziesięciu minutach bezowocnych prób zapisała Anna Mączka.

W 21. minucie piotrkowianki prowadziły już 11:4. Od tego momentu aż do przerwy gospodynie radziły sobie już zdecydowanie lepiej. Zapisały na koncie pięć trafień z rzędu i potrafiły powstrzymywać skuteczniejsze dotychczas rywalki (27. min – 9:11). Po zmianie stron oba zespoły prezentowały się korzystniej niż w pierwszej połowie.

Koszaliniankom udało się odrobić straty (36. min – 13:13), a niebawem prowadziły 16:15 (41. min – po celnym karnym Pauli Mazurek). Miejscowe niedługo cieszyły się prowadzeniem, bo po chwili dwa trafienia do konta piotrkowianek dorzuciły Sylwia Klonowska i Patrycja Królikowska. Od tego momentu drużyny do samego końca toczyły dość wyrównaną walkę, ale nieco skuteczniejsze w niej okazały się szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego.

W najbliższy piątek koszalinianki zainaugurują drugą rundę spotkań meczem ze Startem Elbląg we własnej hali

Młyny Stoisław Koszalin – Piotrcovia 22:25 (9:11)

Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Gabriela Urbaniak, Paula Mazurek 3, Anna Mączka 4, Żaneta Lipok 5, Aleksandra Zaleśny 7, Gabriela Haric, Martyna Żukowska 1, Hanna Rycharska 2, Adrianna Nowicka, Martyna Borysławska, Daria Somionka.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Daria Opelt, Karolina Sarnecka – Sylwia Klonowska 4, Aleksandra Oreszczuk 4, Małgorzata Trawczyńska 2, Monika Majsak 1, Patrycja Królikowska 3, Kinga Stanisławczyk, Karolina Jureńczyk 4, Daria Grobelna 2, Lucyna Sobecka 1, Tatjana Trbovic, Justyna Świerczek, Joanna Waga 3, Natalia Fesdorf 1.