facebook.com/festiwal.less.stress
W ramach wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty oraz wykłady na temat naturalnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i stresem.

- Festiwal został zorganizowany głównie po to, żebyśmy więcej się dowiedzieli, jak radzić sobie ze stresem, który jest współodpowiedzialny za powstawanie części chorób. Musimy pamiętać, że stres to nie jest „samo zło”. Jest on także potrzebny w wielu aspektach naszego życia, ponieważ zwiększa koncentrację i dzięki temu możemy pracować dłużej i z większym zaangażowaniem. Niestety, jeżeli ten stan jest długotrwały, może łatwo przejść w tzw. stres przewlekły, który nie jest dla nas korzystny - powiedziała na antenie Radia Słupsk Monika Witkowska, organizatorka Less Stress.

Festiwal rozpocznie się 15 października od spotkania z dziennikarką Nataszą Kotarską, która napisała książkę „Jedz czekoladę i żyj 100 lat”. Wydarzenie wystartuje o godz. 18:00 w księgarni Cepelin Books.

W sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają na cykl wykładów i warsztatów poświęconych m.in. metodom radzenia sobie ze stresem. Wszystkie wykłady w ramach tego wydarzenia odbędą się w słupskim Emceku, a warsztaty zostaną zorganizowane na terenie Parku Wodnego Trzy Fale.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Moniką Witkowską