fot. Mateusz Sienkiewicz
Nowa szefowa lecznicy to wieloletnia pracownica Starostwa Powiatowego w Szczecinku, zatrudniona w charakterze audytora wewnętrznego. Na stanowisku zastąpi Annę Złotowską.

Anna Złotowska szefową szpitala w Szczecinku została jesienią 2019 roku. W trakcie dwóch lat udało jej się wyprowadzić placówkę na finansową prostą. Pod koniec września złożyła rezygnację ze stanowiska.

W piątek ogłoszono, że jej następczynią zostanie Anetta Bibik-Mularczyk, która była odpowiedzialna za przygotowanie raportu o stanie szpitala w trakcie jego największej zapaści finansowej w 2018 roku.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie odpowiadał za część medyczną spółki. Dotychczasowy dyrektor medyczny dr Krzysztof Małkowski wniósł o skrócenie kontraktu i odszedł ze stanowiska z końcem września.

- Jest to odpowiedzialna praca, która wiąże się z kwestiami organizacyjnymi, finansowymi i medycznymi. W związku z tym należy wybrać osobę, która będzie silna na tyle, by potrafić przekonywać do swoich rozwiązań - powiedział pod koniec września na naszej antenie starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

ms/rz

Czytaj więcej