fot. iszczecinek.pl
Anna Złotowska złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa, a dr Andrzej Małkowski - wniosek o skrócenie kontraktu.

Rezygnację prezes Złotowskiej potwierdził w Polskim Radiu Koszalin starosta szczecinecki Krzysztof Lis. Dodał, że nie obawia się o funkcjonowanie lecznicy, bo na początku października ma zostać powołana nowa osoba na to stanowisko. - Trwają rozmowy i konsultacje. Jestem zwolennikiem funkcji menadżera w szpitalu. Dyrektor medyczny jest równie ważny, ponieważ sprawuje pieczę nad kwestiami medycznymi. Należy jednak rozdzielić kwestie medyczne od zarządzania i finansów.

Zmiana szykuje się także na stanowisku dyrektora medycznego. Dr Andrzej Małkowski złożył wniosek o skrócenie kontraktu i z końcem września odejdzie ze szpitala. Co oznacza, że szpital poszukuje także lekarza na to stanowisko.

- Jest to odpowiedzialna praca, która wiąże się z kwestiami natury organizacyjnej, finansowej i medycznej. W związku z tym należy wybrać osobę, która będzie silna na tyle, by potrafić przekonywać do swoich rozwiązań - dodał Krzysztof Lis.

Anna Złotowska szefową szpitala w Szczecinku została jesienią 2019 roku. W trakcie dwuletniej pracy w lecznicy udało jej się wyprowadzić spółkę na finansową prostą.

ms/aj

Posłuchaj

Krzysztof Lis, starosta szczecinecki o zmianach na stanowiskach w szpitalu Krzysztof Lis, starosta szczecinecki o obowiązkach dla osoby pełniącej funkcje dyrektora medycznego