fot. pixabay.com
Dzieci z białogardzkich podstawówek i szkół ponadpodstawowych, a także osoby, które ukończyły 65 lat, będą mogły bez opłat korzystać z komunikacji miejskiej. Taką decyzję podjęli w środę białogardzcy radni.

Emilia Bury, burmistrz Białogardu przyznała, że lista uprawnionych osób do bezpłatnych przejazdów, została przyjęta po konsultacjach z radnymi.

- Podjęłam decyzję, że poszerzymy ten katalog o dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mieszkańców powyżej 65 roku życia - wyjaśniła. - Niestety miasta Białogard nie stać na tę chwilę, by komunikacja miejska była w całości darmowa - dodała burmistrz.

Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Czurko zaznaczył, że przegłosowanie innego projektu, który zakładał całkowicie darmową komunikację, wiązałoby się z działaniem na szkodę miejskiego przewoźnika.

- W trakcie obrad okazało się, że wprowadzenie dla wszystkich darmowych przejazdów spowodowałoby konieczność zwrócenia dotacji, którą miasto otrzymało trzy lata temu z programu unijnego na zakup autobusów. Jednym z wymogów programu jest zarabianie na biletach - podkreślił radny.

Białogardzianie w większości są zadowoleni z decyzji radnych. - To bardzo dobry pomysł - nie każdego stać na bilety, szczególnie w tych czasach - mówiła jedna z mieszkanek.

W Białogardzie funkcjonują cztery linie autobusowe. Nowe przepisy mają wejść w życie dwa tygodnie po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

kk/kc

Posłuchaj

Emilia Bury - burmistrz Białogardu Wiesław Czurko - szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Białogardzie mieszkańcy Białogardu