fot. Jarosław Ryfun
Jeden z najbardziej uczęszczanych szlaków komunikacyjnych Koszalina: ulice Orląt Lwowskich i Traugutta będą remontowane. W związku z pracami, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Nie będzie można też wjechać w część bocznych ulic.

- Będziemy frezować całą nawierzchnię ulicy Orląt Lwowskich od ulicy Gdańskiej do ul. Piłsudskiego. W następnym etapie będziemy zajmować się ulicą Traugutta od ulicy Piłsudskiego do ulicy Zwycięstwa. W związku z pracami wprowadzamy ruch wahadłowy od ronda na ulicy Gdańskiej do ulicy Piłsudskiego. Zakładamy, że po wykonaniu tych prac oraz regulacji studni, hałas powinien być dużo mniejszy - wyjaśnił Marcin Żełabowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie.

Kierowcy będą musieli zwracać baczną uwagę na nowe oznakowanie ulic w czasie remontu. Maksymalny czas remontu to 70 dni. Prace, dla użytkowników dróg, oznaczać będą spore utrudnienia.

Koszt remontu ulic Orląt Lwowskich i Traugutta to nieco ponad 2 miliony złotych. Jak zapewnia miasto, nie jest planowana zmiana organizacji komunikacji miejskiej.

Krzysztof Klinkosz/kc

fot. mapa
fot. mapa
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Marcin Żełabowski - zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie