Kotwica Kołobrzeg pokonała u siebie w sobotę GKS Przodkowo 2:0 i tym samym została liderem gr. 2 piłkarskiej III ligi. Z kolei w piątek Bałtyk Koszalin zremisował na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 2:2.

Pierwszego gola Kotwica strzeliła dopiero pod koniec pierwszej połowy, po rzucie rożnym. Kapitan kołobrzeskiego zespołu Piotr Łysiak wrzucił piłkę prosto na głowę Damiana Kostkowskiego, a ten wpakował ją do bramki. Środkowy obrońca tym samym strzelił drugiego gola w barwach Kotwicy w trzecioligowych rozgrywkach.

W 55. minucie Kotwica prowadziła 2:0. Futbolówkę na prawe skrzydło dostał ponownie Łysiak i ponownie wrzucił ją w pole karne. Dominik Chromiński wywalczył sobie pozycję i strzałem głową trafił do siatki zespołu z Przodkowa.

„Nadmorscy” mogli postawić kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Szarpaka i główce Michała Kozajdy piłka trafiła prosto do rąk bramkarza gości.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Przodkowo 2:0 (1:0)

Bramki: Kostkowski (44.), Chromiński (55.).

Kotwica: Oskar Pogorzelec - Michał Kozajda, Damian Kostkowski, Robert Obst, Jakub Szarpak, Leszek Jagodziński (75. Gabriel Szygenda), Piotr Łysiak, Bartosz Kalupa (89. Grzegorz Skowroński), Dominik Chromiński (89. Kacper Aleksiuk), Mateusz Rościszewski (67. Kamil Bartoś), Grzegorz Goncerz (67. Dawid Cempa).

Cenny punkt przywiózł natomiast z Gdyni Bałtyk Koszalin, który zremisował z miejscowym Bałtykiem 2:2. Podopieczni Mariusza Lenartowicza bardzo dobrze weszli w mecz. Już w szóstej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Pawła Łysiaka z rzutu karnego.

Gospodarze wyrównali sześć minut później. Rzut wolny z 40 metrów, dośrodkowanie, strzał głową jednego z zawodników z Gdyni, piłka znalazła się na długim słupku, a po kilku sekundach do bramki wepchnął ją z najbliższej odległości Michał Marczak.

W drugiej połowie obydwa zespoły stwarzały mniej sytuacji i kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, w 87. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Ponownie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Zamieszanie w polu karnym. Do futbolówki dopadł Michał Marczak i umieścił ją w siatce.

Na odpowiedź koszalinian czekaliśmy zaledwie dwie minuty. Rajd Dominika Pawłowskiego w pole karne. Po chwili odegrał do Olivera Martyna, a ten pokonał golkipera gości.

Bałtyk Gdynia - Bałtyk Koszalin 2:2 (1:1)

Bramki: Marczak (12., 87.) - Łysiak (6.), Martyn (89.).

Bałtyk Koszalin: Dawid Szymański - Szymon Waleński, Arkadiusz Jasitczak, Jakub Forczmański (90. Jędrzej Ponurko), Kacper Szaflarski (63. Oliver Martyn), Paweł Rak, Michał Czenko, Sebastian Ginter, Mariusz Bedliński (46. Krystian Kąkol), Dominik Pawłowski, Paweł Łysiak (89. Jan Król).

Kotwica z 22 punktami zajmuje pierwsze miejsce w lidze. Bałtyk jest trzynasty. Podopieczni Mariusza Lenartowicza zgromadzili dziewięć punktów. W piątek Kotwica na wyjeździe zmierzy się z rezerwami szczecińskiej Pogoni. Początek meczu o 17.00. Z kolei w sobotę Bałtyk Koszalin przy Andersa podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie rozpocznie się o 12.00.