fot. pixabay.com
Ośrodki kultury w naszym regionie organizują wydarzenia, które przyciągają mieszkańców nie tylko Środkowego Pomorza. O szczegółach opowiadają goście „Wieczornych spotkań”.

Choć nie działają w dużych miastach, to organizowane przez nie imprezy mogą przyciągać publiczność z niemal całej Polski. Tego zdania jest Tomasz Chmielewski, dyrektor Świdwińskiego Ośrodka Kultury - Zamek.

materiał Katarzyny Kużel

Ustronie Morskie to miejscowość typowo turystyczna, więc mogłoby się wydawać, że życie tu toczy się rytmem uzależnionym jedynie od pory roku. Ale tu też poza sezonem mieszkają ludzie, którym trzeba zaoferować atrakcje, możliwość spędzenia czasu. Dba o to m.in. Gminny Ośrodek Kultury. Jak mówi dyrektor tej placówki, nie jest to tylko miejsce zajęć kulturalnych, ale przede wszystkim miejsce spotkań wszystkich pokoleń.

materiał Renaty Pacholczyk

Trzebiatów zachwyca przede wszystkim historią, a co za tym idzie zabytkami. Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodku Kultury podkreśliła, że właśnie historię oraz współczesność odnaleźć można w TOK-u.

materiał Anny Winnickiej

kk/rp/aw