fot. Marcin Turalski
Wyprawa jachtem jest nagrodą dla uczestników tego projektu m.in. za dobre wyniki w nauce i działalność w wolontariacie.

Tym razem nasz reporter odwiedził Gdańsk, gdzie rozmawiał kapitanem statku Por Favor oraz jego załogą:- W tym tygodniu pogoda okazała się dla nas łaskawa i udało się nam odwiedzić m.in. Hel oraz Gdańsk, a naszą przygodę skończyliśmy w Gdyni - powiedział Jan Piernikarczyk, kapitan jachtu.

Uczestnicy wyprawy podkreślili na naszej antenie, że poza wspaniałą zabawą, taka forma spędzania wolnego czasu ma także walor edukacyjny.

- Jestem bardzo zadowolona z tego wyjazdu, podczas minionego tygodnia bardzo dużo się nauczyłam. Poznałam m.in. techniki wiązania węzłów oraz działanie poszczególnych elementów statku. Oczywiście w trakcie wyprawy nie zabrakło czasu na odpoczynek i doskonałą zabawę - powiedziała Paulina z Pruszkowa.

Partnerem projektu „Polska morska Niepodległa”, który potrwa w tym roku do października, jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Fundacja PZU, Fundacja Lotos oraz zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Patronat medialny nad wydarzenie objęło Polskie Radio Koszalin.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Marcin Turalskiego.

mt

fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski

Posłuchaj

materiał Marcina Turalskiego