fot. Edyta Lubiak
Projekt fundacji pod tytułem „Ogródek Nadziei” okazał się najlepszy w całej Polsce. Dzięki grantowi powstanie ogródek sensoryczny dla podopiecznych fundacji.

Marcin Szewczyk, dyrektor słupskiego hipermarketu zaznaczył na naszej antenie, że projekt Nadziei idealnie wpisał się w kryteria konkursu: - W tym roku otrzymaliśmy 20 zgłoszeń, z czego przyznaliśmy łącznie 100 tys. zł na 11 projektów. Naszym celem jest pomoc dzieciom oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Bardzo się cieszę, że słupska fundacja znalazła się wśród laureatów.

O szczegółach nowej inwestycji opowiedziała podczas konferencji prasowej Małgorzata Wolska, dyrektor fundacji: - Dzięki uzyskanym środkom planujemy stworzyć ścieżki sensoryczne, odpowiadające różnym zmysłom. Powstanie m.in. ścieżka wzroku, węchu oraz słuchu, gdzie dzieci usłyszą odgłosy fontanny oraz śpiewu ptaków. Projekt „Ogródek Nadziei” ma też promować zdrowe odżywianie, które jest niezbędny w rehabilitacji naszych podopiecznych.

Słupska fundacja Nadzieja od prawie 30 lat zajmuje się bezpłatną rehabilitacją dzieci z niepełnosprawnościami z całej Polski. Więcej w poniższym materiale. el/mt

Posłuchaj

materiał Edyty Lubiak