fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
W skali kraju gmina zajmuje ósme miejsce. Do tej pory w pełni zaszczepionych jest prawie 62 procent mieszkańców gminy. Punkt szczepień zorganizowano w ustrońskiej przychodni zdrowia.

Piotr Pawłowski, lekarz rodzinny u którego można się zaszczepić, ocenił skąd taki dobry wynik.

- Są osoby mające świadomość prozdrowotną. Może to wynikać z tego, że mając w sezonie wczasowiczów, pojawia się z jednej strony potrzeba zabezpieczenia przed importem koronawirusa, a z drugiej poczucie potrzeby ochrony przyjezdnych przed zarażeniem. Być może te czynniki decydują o tym, że ludzie tutaj chcą się szczepić - wyjaśnił lekarz rodzinny.

Jednak w punkcie w Ustroniu Morskim szczepią się nie tylko mieszkańcy gminy. Zdaniem doktora Pawłowskiego może to wynikać z braku kolejek do zaszczepienia.

- Więcej zaszczepiliśmy ludzi spoza gminy - mieliśmy pacjentów z Koszalina, Kołobrzegu i Szczecina. Były nawet przypadki przyjazdu specjalnie do naszego punktu prosto z Warszawy - powiedział dr Piotr Pawłowski.

Według danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory w Polsce wykonano 35 milionów 865 tysięcy 591 szczepień. W pełni zaszczepionych jest niemal 18,5 miliona osób.

kk/od

Posłuchaj

Piotr Pawłowski, lekarz rodzinny