fot. prk24.pl
1 sierpnia 1944 roku - to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Wówczas rozpoczął się heroiczny bój powstańców warszawskich. Jak co roku, Polskie Rado Koszalin włącza się w obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Tym razem o tym wydarzeniu przypominamy m.in. na banerach, które zawisły w centrum Koszalina.

- Zawsze pamiętamy o rocznicy tego wydarzenia, chyba największego, najbardziej znanego i najbardziej krwawego powstania dla Polaków, nie zakończonego sukcesem. Bez niego nie powstałaby Solidarność, nigdy nie udałoby się obalić komunizmu - podkreślił Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin.

W tym roku Polskie Rado Koszalin we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało banery, które przypominają o wydarzeniach sprzed 77 lat. Zawisły one w centrum Koszalina, na budynkach otaczających Rynek Staromiejski.

- Wielokrotnie byłem w Warszawie. 1 sierpnia serce bije mocniej. To dla mnie niezwykle wzruszający moment, kiedy świat zdaje się stanąć w miejscu. Tak właśnie powinno być - podkreślił Piotr Ostrowski.

Również koszalinianie podkreślają wagę wydarzeń sprzed 77 lat. - Dla każdego Polaka to ważna data. Zginęło dużo młodych ludzi, którzy pokazali, jak trzeba walczyć o ojczyznę - powiedziała jedna z koszalinianek.

Więcej w materiale Krzysztofa Klinkosza.

kk/rz

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

materiał Krzysztofa Klinkosza