fot. Piotr Bedliński
W najbliższych tygodniach, w ramach projektu „Obecni w tańcu”, na deskach Wałeckiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć wiele spektakli tanecznych stworzonych przez solistów i zespoły doceniane w Polsce i za granicą.

Będą to dwa spektakle dla dorosłych - „FearLess” Gosi Mielech (31 lipca) oraz „Plateau” w choreografii Macieja Kuźmińskiego i w wykonaniu Teatru Rozbrak z Bytomia (12 września), a także dwa interaktywne spektakle dla rodzin z dziećmi - „Czując” w choreografii Moniki Kiwak (07 sierpnia) i „Frajda, granda, bzik!” grupy Kolekttacz (21 sierpnia).

Choreografie będą poruszać tematy szczególnie aktualne w ostatnim czasie, czyli: strach, niepewność, potrzebę przyjaźni i bliskości.

- Zależy nam, aby wspólne przeżywanie sztuki pomogło naszej publiczności zmierzyć się z traumą i trudnościami wynikającymi z pandemii - pozwoliło na chwilę zatrzymać się i doświadczyć pełnej „obecności w tańcu”. Dlatego przy każdym spektaklu odbędą się nieodpłatne warsztaty ruchowo-taneczne - powiedziała Ewa Janicka-Olejnik, kuratorka projektu.

Projekt „Obecni w tańcu” jest dofinansowany przez Narodowy Instytutu Tańca i Muzyki w ramach programu Scena dla Tańca 2021, a także Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegóły programu znaleźć można TUTAJ>>.

red./aj

fot. Piotr Werewka (Czując)
fot. M. Zakrzewski (Fearlees)
fot. T. Rozbark /A. Joachimiak (Plateau)
fot. Piotr Bedliński (Frajda, granda, bzik)