fot. prk24.pl
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
fot.prk24.pl
W sobotę i niedzielę, w Kołobrzegu trwa akcja Polskiego Zakładu Ubezpieczeń. W specjalnej strefie zlokalizowanej na parkingu Sanatorium MSWiA w Kołobrzegu (od ulicy Spacerowej, od strony parku), można się przebadać za darmo i skonsultować z lekarzem specjalistą. Akcji patronuje Polskie Radio Koszalin.

Już dziś, prosto z miasteczka PZU będzie nadawany program Polskiego Radia Koszalin. Joanna Lejtan zaprasza od godz. 13 do 15 na program „Radiowy Klub Obieżyświata”.

Wszyscy chętni, w strefie zdrowia PZU przez dwa dni, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc - pulmonolog. Można będzie także sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem. Strefa będzie czynna w godz. 9.00-19.00, nie są potrzebne wcześniejsze zapisy.

Dodajmy, że jest to już druga odsłona akcji Drogi do Zdrowia z PZU.

- Akcję Droga do Zdrowia z PZU rozpoczęliśmy, aby pomóc Polakom w walce z  długotrwałymi następstwami zarówno zachorowań na COVID-19, jak i przerwy w regularnych badaniach i konsultacjach lekarskich. Po miesiącu pilotażu widzimy, że dobrze odczytaliśmy potrzeby w tym zakresie. W naszych mobilnych strefach zdrowia w ciągu czerwcowych weekendów wykonaliśmy prawie 3000 badań i konsultacji. Sukces akcji bardzo nas cieszy i motywuje do jej kontynuowania. W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Podczas pilotażu „Drogi do Zdrowia z PZU” mobilne gabinety medyczne przemierzyły w czerwcu około 3500 km i odwiedziły Zamość, Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Łącznie wykonano blisko 3000 badań i konsultacji medycznych, a dzięki szybkiej reakcji lekarzy 6 pacjentom dosłownie uratowano życie. Ich stan był na tyle poważny, że trzeba było wezwać karetkę i odwieźć ich do szpitala.

red.