fot. FB
Wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS-u poinformował na Facebooku, że rząd dofinansuje budowę lub przebudowę kolejnych obiektów sportowych w regionie koszalińskim w ramach programu „Sportowa Polska”.

„Jest decyzja ministra kultury i sportu. Rząd dofinansuje budowę lub przebudowę kolejnych obiektów sportowych w okręgu koszalińskim w ramach programu Sportowa Polska” - napisał Paweł Szefernaker.

W Sławnie przebudowany zostanie stadion. Na ten cel Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazało ponad 2,46 miliona złotych. Burmistrz Krzysztof Frankenstein powiedział, że obiekt zmieni się nie do poznania: - Podniesiona zostanie płyta stadionu. Wyrośnie nowa murawa. Powstanie także bieżnia. Będą również nowe trybuny, oświetlenie oraz ogrodzenie.

Z kolei na stadionie w Polanowie powstanie zaplecze szatniowo-sanitarne. Ministerialne dofinansowanie to 650 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe w wysokości ponad 1,9 miliona złotych trafi też do gminy Dygowo - w Szkole Podstawowej w Czerninie wybudowana zostanie sala gimnastyczna. Podobny obiekt powstanie w Siemyślu. Na jego budowę ministerstwo przekazało prawie 2,2 miliona złotych. 871 tysięcy złotych trafi natomiast do powiatu świdwińskiego, gdzie możliwa będzie poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury.

- Cieszę się, że rząd z samorządami będzie realizował te inwestycje. Dzieci  podczas pandemii wiele czasu spędziły w domu. Dlatego ważne jest to, aby mogły korzystać z dobrej infrastruktury sportowej - podkreślił Paweł Szefernaker.
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazało prawie 374 miliony złotych na realizację 260 inwestycji w ramach programu „Sportowa Polska”.

red./ap/kc/rz

Posłuchaj

Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS-u