fot. Zbigniew Bogucki/Twitter
Ekspresowa 10-tka była ostatnią ekspresówką w Zachodniopomorskiem bez decyzji środowiskowej. O jej uzyskaniu poinformował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - to kluczowy dokument pozwalający na realizację inwestycji.

- Jest to przede wszystkim wyznaczenie biegu tej drogi, co jest podstawową rzeczą w procesie przygotowywania inwestycji. Decyzja określa przede wszystkim przebieg i warunki środowiskowe realizacji (gdzie mają być przejścia dla zwierząt i zabezpieczenia oddziaływające na środowiskowo), więc jest to niezbędny dokument do powstania drogi - powiedział Mateusz Grzeszczuk.

Droga S10 docelowo połączy Szczecin ze stolicą przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz - to droga, która ma ogromne znaczenie z wielu względów.

- Droga S10 otwiera województwo zachodniopomorskie na turystów. Ta trasa jest również niezwykle istotna z punktu widzenia inwestorów. Dobra infrastruktura i dobry dojazd są podstawą pojawienia się na naszym rynku dużych firm. Ta decyzja środowiskowa pozwoli na dalsze prace przygotowawcze - wyjaśnił wicewojewoda zachodniopomorski.

Uzyskana decyzja środowiskowa dotyczy trasy między Stargardem a Piłą. To odcinek „dziesiątki” o długości 108 kilometrów. Nowa S10 będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.


red./pg/od

Posłuchaj

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad