fot. archiwum prk24.pl
Przekazane w czwartek dofinansowanie na zakup sprzętu i termomodernizacje strażnic pochodzi z rządowych programów „Mały Strażak” i „Remiza”, którymi w Zachodniopomorskiem zarządza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Strażacy ochotnicy czekają na każdą najmniejszą pomoc w zakupie sprzętu. OSP działają najczęściej jako stowarzyszenia. Dopiero od kilku lat mają możliwość dofinansowania na uzupełnienie m.in. umundurowania. Działania te są konieczne, ponieważ ochotnicy są wsparciem dla Państwowej Straży Pożarnej - służą pomocą i dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Emilia Niemyt, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Dofinansowanie strażacy ochotnicy otrzymują z dwóch programów - „Mały Strażak” i „Remiza”.

- Wsparcie uzyskało już 147 jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego. To ponad trzy miliony złotych z samego programu „Mały Strażak” - dodała Emilia Niemyt.

W poniedziałek pieniądze na sprzęt otrzymają kolejni strażacy ochotnicy. Będą to jednostki z regionu koszalińskiego. 17 jednostek OSP otrzyma dofinansowanie z programu „Mały Strażak”, a 11 - z programu „Remiza”.

W województwie zachodniopomorskim działa prawie 400 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

rp/aj

Posłuchaj

Emilia Niemyt o programach dofinansowujących OSP Emilia Niemyt o wsparciu dla strażaków- ochotników