
fot. Jarosław Ryfun
We wtorek nieco chłodniej będzie na zachodzie, a najniższe wartości termometry pokażą nad samym morzem. Upały utrzymają się w centrum i na wchodzie Polski - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.
Jak przekazał rzecznik IMGW, we wtorek dalej będzie gorąco. Termometry pokażą od 25 st. C w Zielonej Górze, przez 30-31 st. C. na wschodzie, do 32 st. C w centrum kraju. Chłodniej będzie jedynie nad samym morzem.
- Tam różnica będzie duża, bo temperatura spadnie do 21-22 st. C. W kolejnych dniach nad morzem będzie jeszcze chłodniej - w czwartek nawet do 17 st. C.
Generalnie, jak wskazuje IMGW, na zachód od linii: Olsztyn - Toruń - Kalisz - Opole, temperatura wyniesie poniżej 30 st. C, zaś na wschód powyżej 30 st. C.
Wiatr we wtorek będzie w czasie burz wzrastał do 90 km/h; poza tymi miejscami będzie na ogół słaby.
PAP/aś
