fot. Marcin Turalski
Ładowarka ekologicznych pojazdów uruchomiona zostanie przy Placu Zwycięstwa. Będzie to drugi tego typu punkt w mieście. Właściciele „elektryków” od dłuższego czasu mogą ładować swoje samochody na parkingu przy parku wodnym Trzy Fale.

Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku podkreśliła na naszej antenie, że jeżeli nowa stacja szybkiego ładowania spotka się z dużym zainteresowaniem kierowców, w mieście powstaną kolejne takie punkty: - Rozmawiamy ze słupskimi przedsiębiorcami o udostępnieniu przez nich swoich terenów do podobnych inwestycji. Odzew był pozytywny, dlatego nie wykluczamy, że w przyszłości w naszym mieście wybudujemy więcej takich stacji, również na prywatnych nieruchomościach. - Punkt przy Placu Zwycięstwa będzie posiadał dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Na pierwszym stanowisku możemy ekspresowo doładować auto, kolejne jest nieco mniej wydajne. Koszt jednej kilowatogodziny w przypadku korzystania z szybszej ładowarki będzie wynosił 1,99 zł, a z wolniejszej 1,43 zł - dodała nasza rozmówczyni.

Zgodnie z zawartą umową z miastem, koszt budowy nowej stacji pokrył koncern energetyczny Energa.

Prace na Placu Zwycięstwa zakończyły się w czwartek. Wkrótce inwestycję ma odebrać Urząd Dozoru Technicznego. Dopiero po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych przez operatora stacji użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli korzystać z nowego punktu.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa