Małgorzata Durska pracowała m.in. w Polskim Radiu Koszalin, TV Max i tygodniku „Miasto”. Odeszła nagle w wieku 42 lat.

Małgorzata ukończyła Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej. Na tej uczelni skończyła także studia podyplomowe z zakresu gospodarki nieruchomościami. Jej powołaniem i pasją było jednak dziennikarstwo. Na ponad 15 lat związała się z regionalnymi mediami. Od 2005 do 2017 roku była reporterką i prowadzącą programy publicystyczne i newsowe w TV Max. W tym okresie pisała także do dziennika, a później tygodnika „Miasto”.

W Polskim Radiu Koszalin pracowała w latach 2017-2018. W dziale Nowych Mediów była redaktorką odpowiedzialną za dobór i umieszczanie informacji na portalu prk24.pl, a także współprowadziła media społecznościowe naszej rozgłośni. Z racji swojego telewizyjnego doświadczenia była również prowadzącą „TV Studio Bałtyk” - telewizji Polskiego Radia Koszalin. Jej wrażliwość i dziennikarska rzetelność powodowały, że z równym zaangażowaniem podchodziła do znanych rozmówców, jak i tematów związanych z problemami „zwykłych” osób, dla których wywiad dla radia był często pierwszym kontaktem z kamerą.

W sferze zawodowej Gosia wyróżniała się profesjonalizmem i przebojowością. Wnosiła do pracy naszej redakcji wiele pomysłów i pozytywnej energii. Prywatnie była osobą nietuzinkową, ciekawą życia, pełną pasji, ale też ciepłą, refleksyjną i wrażliwą. Swoją dobrocią dzieliła się m.in. pracując jako wolontariuszka koszalińskiego oddziału Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Jej odejście jest wielką stratą nie tylko dla środowiska dziennikarskiego Koszalina i regionu, ale także wielu osób, które miały szczęście Ją poznać. Wśród nich jesteśmy także my. Żegnaj, Małgosiu.