fot. pixabay.com
Po długim okresie nauki zdalnej uczniowie nareszcie mogli powrócić do szkolnych ławek. Część cieszy się na myśl o spotkaniu z kolegami i koleżankami z ławek. Jednak nie wszystkim opowiada wznowienie nauki stacjonarnej. Nasi goście rozmawiali m.in. o obawach młodych osób związanych z powrotem do szkoły.

Pandemia znacznie wpłynęła na edukację, ponieważ szkoły przez bardzo długi czas funkcjonowały w trybie zdalnym. Teraz dzieci do nich wróciły. Niestety nie wszystkie cieszą się z tego powodu. Co gorsza odczuwają lęk, mają obawy. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedziała Agnieszka Aksamit-Oknińska, psycholog dziecięcy z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii.

materiał Tomasza Trana

Za nimi trzy dni nauki w szkole i... ponad pół roku pracy przed ekranem komputera. Michał, Tomek i Mateusz z Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku to przykłady uczniów, którzy przyzwyczajają się do nowej-starej rzeczywistości szkolnej. Jak wygląda ich „powrót do normalności”?

materiał Mateusza Sienkiewicza

- To był bardzo wyczekiwany powrót do szkoły, wyczekiwany także przez uczniów - mówi Wiktor Kamieniarz, dyrektor II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

materiał Grażyny Preder