„Poznaj z nami Koszalin”: historia ulicy Piłsudskiego
Z okazji Dni Koszalina, Polskie Radio Koszalin oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie przygotowały dla mieszkańców niespodziankę online w postaci filmów i audycji, w których opowiadamy o najciekawszych miejscach w naszym mieście.

Kolejny, trzeci już odcinek cyklu, poświęcony jest historii ulicy Piłsudskiego w Koszalinie. W XIX wieku była ona jedną z najważniejszych i najpiękniejszych w mieście. Jak przekazał starszy archiwista Archiwum Państwowego w Koszalinie, dr Kacper Pencarski, została wybrukowana siłami i rękoma Polskich Powstańców Styczniowych.

O koszalińskiej ulicy Piłsudskiego opowiadali:
  • Dorota Cywińska, kustosz Archiwum Państwowego w Koszalinie,
  • dr Kacper Pencarski, starszy archiwista Archiwum Państwowego w Koszalinie,
  • Krzysztof Urbanowicz, miłośnik historii Koszalina.
Już dziś zapraszamy Państwa również do obejrzenia premiery ostatniego filmu z serii „Poznaj z nami Koszalin”, który będzie traktował o historii koszalińskich dworców. Na jego emisję zapraszamy w najbliższy czwartek, 27 czerwca, o godzinie 19:30. Film będzie dostępny na stronie Polskiego Radia Koszalin oraz w mediach społecznościowych PRK i AP.

Każdy odcinek składa się z komentarza historycznego, historii obiektów ukazanych w materiałach archiwalnych z zasobu AP oraz ciekawostek związanych z danymi miejscami.

Emisja audio na antenie Polskiego Radia Koszalin w dniach: 27 maja oraz 3, 10 i 17 czerwca od godziny 16.40 w popołudniowym wydaniu „Studia Bałtyk”.

Zapraszamy również do obejrzenia odcinków o Górze Chełmskiej oraz Rynku Staromiejskim i koszalińskich ratuszach.

Autorzy: Katarzyna Kużel, Adam Iwaszkiewicz

kk/aś

Czytaj więcej