fot. facebook.com/KarateKolobrzeg/
Ponad 200 uczestników zgromadziły na starcie zawody w karate kyokushin Morska Perła. Młodzi karatecy walczyli w Kołobrzegu.

Turniej, pomimo że były to pierwsze po pandemicznej przerwie zawody, stał na wysokim poziomie, co podkreślił m.in. prezes Zachodniopomorskiego Związku Karate Andrzej Kłujszo: - Ze względów szkoleniowych to bardzo dobry termin, bo pod koniec maja mamy wojewódzką olimpiadę młodzieży. Tutaj każdy trener, każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje umiejętności po tej tak długiej przerwie. Prezes zaznaczył, że wiele walk stało na wysokim poziomie: - Wyróżniła się na przykład Julia Iwan, widać, że jest to już bardzo dobra zawodniczka, co cieszy pod kątem Mistrzostw Europy, które odbędą się w Świnoujściu. Bardzo ładnie walczył także Aleksander Ambroziak ze Szczecina. Cieszy też to, że tak wiele dzieci zaczyna ćwiczyć już od najmłodszych lat, to prawdziwy znak czasu. - Zawody były na naprawdę wysokim poziomie, cieszę się, że je wygrałem, w półfinale na przykład musiałem stoczyć bardzo trudną walkę z moim kolega klubowym. W najbliższych miesiącach będę koncentrował się na awansie na mistrzostwa świata za rok, w Japonii - powiedział po zawodach Aleksander Ambroziak z klubu Husaria Szczecin, który przyznał, że karate trenuje już dwanaście lat. Rywalizację w kumite i kata w swojej kategorii wygrała Julia Iwan z Kołobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin Buntai. Po zawodach przyznała, że przez przerwę spowodowaną pandemią, nie była przygotowana na 100 procent pod względem fizycznym: - Moja walka finałowa była bardzo ciężka, wygrałam i bardzo się z tego cieszę. Zresztą bardzo dobrze startuje się we własnej hali, to dodatkowo motywuje. Organizator zawodów, Paweł Falko, prezes Kołobrzeskiego Klubu Karate Buntai cieszył się, że zawody udało się zorganizować za trzecim podejściem. Edycja ubiegłoroczna musiała zostać przeniesiona na 2021 rok, w tym roku w pierwszym terminie zawody również nie mogły się odbyć ze względu na obostrzenia pandemiczne.

- Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, cało i zdrowo wracają do domu. Ta pozytywna energia z tych zawodów na pewno zostanie w wielu głowach na długi czas. Rywalizowali zawodnicy z całej Polski, poziom oceniam jako wysoki - podsumował Paweł Falko. Wyniki turnieju.

kk/mt

Posłuchaj

Aleksander Ambroziak Paweł Falko Julia Iwan Andrzej Kłujszo