fot. KOWR
Po roku przerwy spowodowanej pandemią konkurs powraca w nieco zmienionej formule. Tym razem jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację na podstawie krótkich filmów.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej, rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, do których jest on skierowany, są ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Wydarzenie organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Tegoroczna, szósta edycja, będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19, i podobnie jak część naszego życia, przeniesie się do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań równie ciekawe. Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród laureatów znalazło się m.in. koło „Ach te Baby” z Kłanina (pow. koszaliński).

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronach bitwaregionow.pl oraz Polska smakuje.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

red./aj

fot. KOWR
Czytaj więcej