fot. KOWR

W ogólnopolskim konkursie biorą udział Koła Gospodyń Wiejskich. Agnieszka Skiba z koła gospodyń wiejskich „Ach te baby” z Kłanina podkreśla, że wspólne gotowanie to pretekst do spotkania: - To był nasz pierwszy konkurs i pierwsza wygrana. Chcemy się w kole spotykać, działać i walczyć o kolejne nagrody. Chcemy coś zrobić dla naszej wioski. To też wyjście do świata. Część kobiet z naszej wioski nie wyjeżdżała nigdzie. Teraz mają okazję.

Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego oddziału KOWR-u, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że takie działania odkrywają zapomniane tradycje i smaki: - Panie reprezentują polską wieś - jej tradycję, kulturę i właśnie kuchnię. Próbujemy te koła zaktywizować i zmobilizować do tego, aby korzystały z tradycyjnych receptur i rozwijały produkty regionalne.

Koło Gospodyń Wiejskich „Ach te baby” z Kłanina weźmie udział w ogólnopolskim finale konkursu Bitwa Regionów, który odbędzie się we wrześniu w Poznaniu. W związku ze zwycięstwem etapu wojewódzkiego panie z koła z Kłanina spotkały się z prezydentem Andrzejem Dudą. Drugie miejsce w województwie zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Konikowie.

mm/ar

fot. KOWR
fot. KOWR
fot. KOWR
fot. KOWR
fot. KOWR
fot. KOWR

Posłuchaj

Agnieszka Skiba z koła gospodyń wiejskich „Ach te baby” z Kłanina Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego oddziału KOWR-u