fot. Anna Popławska
W uroczystościach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Odbyły się one w ścisłym reżimie sanitarnym.

Byli między innymi harcerze i przedstawiciele koszalińskich pionierów: - Symbole narodowe oraz patriotyzm są bardzo ważne dla nas. Pozwalają nam poczuć się wspólnotą. Dlatego trzeba przynajmniej raz roku wziąć udział w takich uroczystościach.

Uczestnicy obchodów złożyli również kwiaty przy pomniku Więzi Polonii Zagranicznej z Macierzą. Następnie w biało-czerwonym pochodzie przeszli przed pomnik „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy”.

Piotr Zientarski, poseł Platformy Obywatelskiej i organizator obchodów powiedział, że to symboliczne uczczenie nie tylko Święta Flagi, ale także obchodzonego dziś Dnia Polonii i Polaków za Granicą: - Tutaj są groby naszych ojców i dziadków. Dlatego przywiązani do ojczyzny i rodaków rozsianych po całym świecie czujemy, że powinniśmy pokazywać tę więź. Jesteśmy dumni ze swojej historii, tożsamości narodowej i tradycji, której emanacją jest biało-czerwona flaga z orłem.

Obchody Święta Flagi pod hasłem „Biało czerwona łączy pokolenia” odbyły się w Koszalinie już po raz siódmy.

ap/rz

fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska

Posłuchaj

harcerze i przedstawiciele koszalińskich pionierów Piotr Zientarski, poseł Platformy Obywatelskiej i organizator obchodów