fot. Sebastian Ferens
Wyrwa jest wynikiem demontażu kiosku, który funkcjonował w tym miejscu przez wiele lat. Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zapewnił naszego reportera, że do końca następnego tygodnia problem zostanie rozwiązany.

- Ogólnokrajowa firma zajmująca się m.in. sprzedażą prasy zdecydowała zlikwidować swój punkt w tym miejscu. Planujemy uzupełnić ubytek kostką brukową, którą jest również pokryty chodnik sąsiadujący z pozostałością po konstrukcji. Pracami zajmie się przedsiębiorstwo, które ma z nami podpisaną wieloletnią umowę na przeprowadzanie remontów ulic w mieście. Koszt odtworzenia nawierzchni nie przekroczy kwoty kilkuset złotych - powiedział Tomasz Orłowski.

Podobne ubytki również występują w okolicy przejścia dla pieszych między Zamkiem Książąt Pomorskich a Parkiem Kultury i Wypoczynku. Od kilku miesięcy prowadzona jest tam modernizacja nawierzchni. Słuchacze Radia Słupsk zwrócili uwagę na wstrzymanie prac na tym terenie w ostatnim czasie. Tomasz Orłowski podkreślił w rozmowie z naszym reporterem, że została już ukończona budowa chodnika a w miejscu, gdzie znajduje się piasek wkrótce powstanie ścieżka rowerowa. Nowa droga dla cyklistów będzie prowadziła od modernizowanej ulicy Szarych Szeregów pod wejście do Parku Kultury i Wypoczynku.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

fot. Sebastian Ferens

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa