fot. Dariusz Chereziński
W grudniu ubiegłego roku Oprah Winfrey umieściła bestsellerową książkę Elżbiety Cherezińskiej na liście najbardziej oczekiwanych powieści historycznych 2021 roku. Jak powiedziała autorka w rozmowie z Jarosławem Banasiem, było to dla niej dużym wyróżnieniem.

Powieść „Harda” w wersji anglojęzycznej występuje pod tytułem „The Widow Queen”. Pisarka oznajmiła, że już w dniu oficjalniej premiery w Stanach Zjednoczonych jej powieść miała wiele recenzji czytelniczych, jaki i tych typowo recenzenckich.

- Bardzo się cieszę z powodu amerykańskiej premiery mojej powieści, jest to dla mnie zwieńczenie ponad dwuletniego procesu wydawniczego. Amerykanie bardzo dokładnie przygotowywali tę książkę do debiutu na swoim rynku - wyjaśniła.

Autorka nie ukrywa też, że jest ciekawa, jak Amerykanie zareagują na powieść, która wydaję się być stricte powieścią polską.

Elżbieta Cherezińska mieszka pod Kołobrzegiem. Do tej pory wydała 18 powieści historycznych w trzech cyklach. Specjalizuje się w historii wieków wczesnych.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Jarosława Banasia.

jb/od

Posłuchaj

Elżbieta Cherezińska