fot. Sebastian Ferens
Obiekt ma 30 metrów długości. Będzie częścią powstających tu bulwarów. To wymagające przedsięwzięcie zainteresowało wielu mieszkańców miasta, którzy przyglądali się przebiegowi prac.

Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku powiedział na naszej antenie, że do tego trudnego zadania zaangażowano dwa potężne dźwigi: - Montowany obecnie jest jeden z trzech fragmentów kładki. Ze względu na olbrzymią wagę, elementy konstrukcji będą łączone nad samą rzeką. Taka operacja zawsze niesie za sobą pewne ryzyko, jednak nasi wykonawcy są doświadczeni i zwracają uwagę na bezpieczeństwo. Nie przewidujemy komplikacji. 

Paweł Krzemień z Urzędu Miejskiego w Słupsku podkreślił, że powstający most będzie miał kilka funkcji: - Na kładce będzie scena z widownia. Słupszczanie będą mieli także do dyspozycji strefę relaksu z wygodnymi miejscami do odpoczynku. Obiekt będzie też oczywiście spełniał rolę komunikacyjną.

Kładka powstaje przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prace nad Bulwarami nad Słupią mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2022 roku. Koszt inwestycji to ponad 30 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy Unii Europejskiej i budżetu miasta.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

fot. Sebastian Ferens

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa