fot. prk24.pl
Plastikowe rondo regulujące ruch między ulicami: Kaszubską, Obrońców Wybrzeża, Armii Krajowej i Św. Piotra zostanie przebudowane. Elementy z tworzywa sztucznego zostaną zastąpione betonowymi.

Kierowcy, którzy rozmawiali z naszym reporterem, byli zadowoleni z planowanych zmian: - Cieszę się, że miasto przebuduje to skrzyżowanie. Plastikowe elementy konstrukcji były rozbijane przez kierowców kilka razy w tygodniu. Dodatkowo zdarzały się sytuacje, że ktoś w nocy przenosił segmenty ronda dla żartu. Miało to niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy - powiedział napotkany kierujący.

Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku podkreślił, że charakter planowanych zmian na skrzyżowaniu jest tymczasowy: - Nie jest to docelowa zmiana całego ronda, jaką chcielibyśmy widzieć. Skupiamy się na poprawie wyspy centralnej obiektu, gdzie zastąpimy plastikowe elementy prefabrykowanym kręgiem wykonanym z betonu. W tej chwili kończymy czynności projektowe, po czym niezwłocznie przystąpimy do prac budowlanych. Planujemy oddać do użytku zmodernizowane rondo w maju tego roku - dodał.

Koszt inwestycji ma wynieść kilkanaście tysięcy złotych.

Więcej w poniższym materiale.


sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa